طرز تهیه پیتزا گوشت و قارچ (نویسنده : مدیر سایت)

مواد اولیه:


گوشت چرخ کرده
150 گرم
خمیر پیتزا
نیم کیلو
قارچ
یک پیمانه
پنیر پیتزا
200 گرم
فلفل دلمه ای
یک عدد بزرگ
سس گوجه فرنگی
سه قاشق غذاخوری
کره
250 گرم
پیاز
2 عدد متوسط
گوجه فرنگی
3 عدد متوسط

طرز تهیه :

پیاز رنده شده را با گوشت خوب هم زده و مخلوط کنید.مقداری از پیاز را خلال کنید و در مقدار ناچیزی روغن خوب سرخ کنید.حال مقداری زرد چوبه به آن زده و گوشت چرخ کرده خود را به آن اضافه کنید و تا جایی که آب گوشت تبخیر شود روی شعله ملایم تفت دهید.
پوست گوجه فرنگی ها را گرفته و سپس خورد کنید.حال قارچ خود را تمیز کنید و سپس خردش کنید و بهتر است در این مرحله آن را با کره سرخ کنید.حال فلفل دلمه خود را برش بزنید و پس از جدا کردن دانه های داخلش به صورت نگینی خرد کنید.
خمیر پیتزا خود را به ضخانت 5 میلی متر و دایره ای طوری که کف ظرف و جداره آن را بپوشاند پهن کنید.ته و اطراف ظرف را چرب کرده و مقداری آرد روی آن بپاشید.حال خمیر را داخل ظرف قرار دهید و روی آن را با سلیقه سس گوجه فرنگی بمالید.
حال ابتدا گوشت چرخ کرده و سپس گوجه فرنگی و بعدش قارچ و در آخر فلفل دلمه ای ورقه شده را اضافه کنید.سپس پنیر پیتزای رنده شده را روی آن بپاشید.
فر را روی درجه 180 درجه سانتی گراد یا 350 فارنهایت تنظیم می کنیم و اجازه می دهیم مقداری گرم شود.سپس ظرف را در کف فر به مدت بیست دقیقه قرار می دهیم.در نهایت برای اینکه روی پیتزا طلایی رنگ شود می توانیم ظرف را روی ردیف بالای فر به مدت 15 دقیقه قرار دهیم.

در تهیه این پیتزا شکیبا باشید و از عجله کردن خودداری کنید.


گالری تصاویر: