نوشیدن چای کیسه ای (نپتون) مفید یا مضر ؟

در دنیای صنعتی امروزه به دلیل کمبود وقت و ماشینی شدن، گرایش بسیاری از هم وطنان عزیزمان به نوشیدنی هاییست که فوری آماده می شود.مانند پودر شربت ها و چای های کیسه ای و ... .
در این مقاله آموزشی قصد داریم اطلاعات مفیدی در مورد چای کیسه ای به شما بازدید کننده محترم ارائه کنیم.
چای یک نوشیدنی بسیار پر طرفدار در کشورمان است که معمولا به خاطر رفع خستگی نوشیده می شود و به دلیل جایگاه ویژه ای که در خانواده های ایرانی دارد، خانواده های ایرانی آن را با شیرینی های خوشمزه و کیک ها میل می کنند و حتی در مهمانی ها، پای ثابت در کنار گفت و شنود های خانواده هاست.
در ابتدا چای کیسه ای شامل برگ طبیعی چای بود.به این معنی که برگ خالص چای که از ساقه آن جدا میشد را داخل کیسه های مخصوص چای گذاشته و به مشتریان آن ارائه می دادند.زمان طبیعی رنگ دادن این چای طبیعی طوری که قابل نوشیدن باشد و طعم طبیعی چای را منتقل کند چیزی حدود 10 دقیقه بود که لیوان آب داغ طی این زمان رنگ زرد مایل به نارنجی(رنگ طبیعی چای سبز) به خود می گرفت.
این در حالیست که چای های کیسه ای که امروزه در بازار ارائه می شود به فاصله 30 ثانیه پس از ورود به لیوان رنگ قرمز پر رنگ به لیوان آب جوش شما می دهد و این به خاطر رنگ های مصنوعی و اسانس هاییست که در مقالات بسیاری مضرات آن خاطر نشان شده است.
اکیدا توصیه می شود از مصرف چای عطری و اسانس دار و به خصوص چای هایی که اخیرا با طعم میوه ها در بازار عرضه شده است بنا بر دلایلی نظیر وجود رنگ دهنده ها و اسانس های سرطان زا خودداری شود.
چای های کیسه ای که در گذشته به بازار عرضه می شد همانطوری که بالا ذکر کردم دارای برگ طبیعی چای بود و خواص کامل چای طبیعی را در بر می گرفت.در تولید چای کیسه ای که امروزه ارائه می شود علاوه بر وجود اسانس ها و رنگ های صنعتی، از پودر چای یا همان خاک چای استفاده می شود که علاوه بر کیفیت پایین خاک چای، در مراحل تولید آن نظارت کافی بهداشتی نیز رعایت نمی شود.
چای در مناطق شمالی کشور به خصوص در لاهیجان تولید می شود.در سه فصل بهار، تابستان و پاییز چیده می شود.بهترین و خوش طعم ترین چای، چای بهاره است.توضیه می شود به میزانی که برای مصرف کنندگان چای امکان دارد از چای ارگانیک و طبیعی استفاده شود.

  امکانات

بازگشت      چاپ مطلب    
تاریخ ثبت: 1394/07/28 زمان ثبت: 10:48 تعداد بازدید: 406