غذاهای ضد آلرژی که همین حالا می توانید بخورید

به گزارش آوای سلامت به نقل ازeverydayhealthتحقیقات نشان داده است که برخی غذاها برای مبارزه با علائم آلرژی، کنترل التهاب، گشاد شدن راه های هوایی و ارائه برخی تسکین ها مفید است.

یکی از مطالعات نیز نشان داده که رژیم غذایی غنی از آجیل، انگور، پرتقال، سیب، و گوجه فرنگی تازه، به تسکین آلرژِی کمک می کند.

منیزیوم: این ماده معدنی به گشودگی راه‌ های هوایی شما کمک می‌ کند. دریافت روزانه ۲۰۰ میلی ‌گرم از آن از طریق مکمل ‌ها یا غذاهای غنی از منیزیم ماند اسفناج، کلم بروکلی و بذرهای گل‌کلم مفید است.

پروبیوتیک‌ها: روده ارتباط نزدیکی با دستگاه ایمنی شما دارد، به این ترتیب غذاهای مشابهی ممکن است هم برای دستگاه گوارش شما و هم سینوس ‌های شما خوب باشند. مصرف پروبیوتیک ‌ها ایده خوبی است، اما نشان داده شده است غذاهای تخمیرشده و کفیر نیز به تخفیف آلرژی کمک می ‌کنند.

ماهی: ماهی ها غنی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند که نشان داده شده اثرات ضد التهابی دارند و به تسکین آلرژی کمک می کنند. گردو نیز همین خاصیت ماهی را دارد.

میوه و سبزیجات تازه: یک راه مطمئن برای بهبود رژیم غذایی افزایش میوه ها و سبزیجات به وعده های غذایی است که مسلما اثرات ضد التهابی نیز دارد. محققان اعلام کردند که رژیم غنی از میوه های خانواده مرکبات و سبزیجات پخته شده به تسکین خس خس سینه، تنگی نفس و سایر علائم مرتبط با رینیت آلرژیک کمک می کند.

ویتامین ث: این ویتامین ممکن است به بهبود گرفتگی و آبریزش بینی، خارش چشم ‌های ناشی از آلرژی فصلی هم کمک کند. هنگامی که شما به آلرژی مبتلا هستید، میزان هیستامین بدن‌ تان بالا است. ویتامین C موجود در مرکباتی مانند پرتقال، گوجه فرنگی و نخود می ‌تواند به کاهش آزادی هیستامین کمک کند و باعث فروکش سریع‌ تر آلرژی شما شود.

بیوفلاوونوئیدها: در کلم بروکسل، سیر و چای سبز وجود دارد. این آنتی اکسیدان های گیاهی، به کاهش میزان تولید هیستامین در بدن شما کمک می‌ کنند.

کوئرستین: این ماده مغذی که یک فلاوونوئید آنتی‌اکسیدان است، که با اثرات ضد التهابی ‌اش به مهار بخشی از دستگاه ایمنی شما که باعث آلرژی می شود، کمک می ‌کند و میزان تولید هیستامین را کاهش می‌ دهد. این ماده در سیب، پیاز، جوی دو سر و مریم گلی یافت می‌ شود.

منبع : آوای سل

  امکانات

بازگشت      چاپ مطلب    
تاریخ ثبت: 1394/11/12 زمان ثبت: 11:05 تعداد بازدید: 293